Włącz obsługę JS

mgr Joanna Pęksyk

mgr

Joanna Pęksyk

Psycholog

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz socjoterapeutką. Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam  4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie oraz 2 – letnie Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego.

Zajmuję się psychoterapią dorosłych, dzieci i młodzieży, oraz poradnictwem psychologicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na Oddziale Psychiatrii i Leczenia Stresu Bojowego, w Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu, Niepublicznym Przedszkolu w Bielawie, Domu Dziecka w Piławie Górnej, Gimnazjum w Łagiewnikach. Aktualnie pracuję jako psycholog oraz psychoterapeuta w publicznej instytucji oraz w prywatnym gabinecie psychologicznym.

Pracuję m.in. z osobami z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się), z depresją, zaburzeniami lękowymi, objawami psychosomatycznymi, problemami w związkach i relacjach z innymi. Pomagam rodzicom w kwestiach związanych z rozwojem i wychowaniem dziecka/adolescenta. Zajmuje się także psychologiczną opieką okołoporodową (praca z kobietą ciężarną, połóg -  depresja poporodowa, trudności w odnalezieniu się w nowej roli).

 Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.