Włącz obsługę JS

lek. med Mjr w stanie spoczynku Kazimierz Rozumek

lek. med Mjr w stanie spoczynku

Kazimierz Rozumek

pediatra, laryngolog

Życiorys:
Data i miejsce urodzenia: 07.01.1944 Gilowice
Wykształcenie i przebieg pracy zawodowej: 
Mjr w stanie spoczynku lek. med Kazimierz Rozumek ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich. 
Od 1963 – 1969 studiowałem w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Jako pierwszy student z całego roku akademickiego zaliczył wszystkie egzaminy dyplomowe i w kwietniu 1969 r. ukończył studia. Staż podyplomowy odbył w latach 1969-1971 r. w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Od 1971 r. do 1986 r. pełnił służbę wojskową w Batalionie Łączności 2 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej w Nysie( zabezpieczając ćwiczenia poligonowe Sztabu Dywizji i podległych im jednostek), jednocześnie odbywał staże specjalizacyjne z zakresu pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Nysie. 
W 1975 r. uzyskał I stopień specjalizacji z pediatrii, a następnie w 1978 r. po zdaniu egzaminu otrzymał II stopień specjalizacji z zakresu chorób płuc dzieci -odbywając staż w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc Dzieci w Rabce Zdroju.
W 1981 r. uzyskał I stopień specjalizacji z laryngologii , a następnie w 1986 r. podjął pracę w Studium Wojskowym Akademii Medycznej we Wrocławiu jako wykładowca, by móc kontynuować specjalizację na II stopień z zakresu laryngologii – którą uzyskał w 1988 r.
Od 1988 roku pracował w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Nysie jako specjalista laryngologii i pediatrii. 
W 1990 r. przeszedł na wojskową emeryturę w stopniu majora.

Od tego czasu pracuję jako lekarz medycyny rodzinnej oraz lekarz laryngolog prowadząc swój NZOZ-REMEDIUM Specjalizację z medycyny rodzinnej uzyskał w 1999 r. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów. Posiada certyfikaty umiejętności wykonywania usg jamy brzusznej, echokardiografii, usg przezciemiączkowe, narządów powierzchownych, diagnostyki dopplerowskiej naczyń. Uczestnik kongresów Medycyny Rodzinnej od 2010-2019 roku Znajomość języków- niemiecki, angielski